Sen Anlat Karadeniz

Sen Anlat Karadeniz

Ben Anlatınca Deli Diyorlar

Ey gidi Karadeniz... Doldi da taşamadi.

Etmeyelum sevdaluk... Edenler yaşamadu.

Sen Anlat Karadeniz, çok büyük bir sevda hikayesinin etrafında Karadeniz insanının inadını ve aile birliğini anlatan, Karadeniz'in görsel güzelliklerinin ve türkülerinin de başrolde yer aldığı bir dram projesidir. 

Karadenizli Deli Tahir, aile içi şiddetten kaçıp onun memleketine sığınan İstanbullu genç bir kadını; Nefes ile çocuğunu korumaya karar verir ve o andan itibaren hem peşlerine düşen büyük bir kötülükle, hem Karadeniz'in gelenekleriyle, hem de ailesinin ayak direyişiyle savaşmak zorunda kalır.

Ama Tahir'in en büyük savaşı, imam nikahlı kocasının şiddetinden korumaya çalıştığı Nefes'e aşık olmamak için vereceği savaş olacaktır.

Tahir Nefes'e, Nefes Tahir'e sevdalanmamak için hayatlarının en büyük savaşını verirler ama Karadeniz'in tanık olduğu en büyük sevdalardan birinin içine düşmekten kendilerini alamazlar. 

Tahir'in kalabalık ve nüfuslu ailesi ise, çocuklu bir kadına sevdalanan oğullarına duydukları öfke ile Nefes'in imam nikahlı kocasının ailelerine açtığı savaşta evlatlarını ve onlara sığınan bir kadını koruma duygusunun arasında kalmışlardır. 

Umudun, inadın, aile birliğinin ve sevdaluğun, kötülükle, dedikoduyla ve acımasızlıkla savaştığı bu hikaye, “Karadeniz'in umudu bitince inadı başlar” sözünün kanıtı olan, ancak kanı deli akan Karadenizlilerce yazılabilecek bir sevda ve direniş destanıdır.

  • Foto Galeri
  • Video Galeri