PARS NARKOTERÖR

Pars Narkoterör

2007-2008 (SHOW TV)

İstanbul Narkotik Başkomseri Şamil Baturay’ın yönettiği rutin bir operasyonda,uyuşturucu baronlarından biri ölmek üzereyken yakalanır. 

Aynı dönemde Şamil ve iş arkadaşı ve nişanlısı Zülüf İstanbul’dan Van’a aile ziyaterine giderler. Tesadüfen Şamil ve binbaşı olan abisi Van’da bir sınır operasyonuna katılırlar ve atlarla uyuşturucu kaçakçılığı yapan teröristler yakalarlar.

Ertesi gün, Şamil’in binbaşı abisi, operasyonda yakalanan malları sınır karakoluna götürürken bir keskin nişancı tarafından öldürülür…

Bir yandan İstanbul’dan İran’a, Van’dan Berlin’e kadar uzanan yeni bir toz hattı, uyuşturucu baronları tarafından şekillenirken, diğer yandan da Şamil elde ettiği ip uçlarını birleştirir ve baronların peşine düşer. Van’daki uyuşturucu ticaretini ve İstanbul’daki operasyonun sonuçlarını araştırırken birden Türkiye’nin iki ayrı ucundaki iki ayrı uyuşturucu trafiğinin aslında birbirine bağlantılı olabileceğine dair ip uçları elde eder. Bu iki ayrı olay birbiriyle bağlantılı olduğu gibi aynı zamanda abisinin ölümüyle nişanlısı Zülüf’ün ailesinin de bir bağlantısı olabilir. 

Uyuşturucudan kazanılan paranın terror örgütlerini nasıl da finance ettiğini gözler önüne seren, aynı zamanda da Çerkez bir erkek olan Şamil ile Kürt bir kız olan Zülüf’ün farklı etnik kökenlerden olmalarının aşka nasıl da engel olamadığını anlatan Pars-Narkoterör Osman Sınav’ın son başarısı…

  • Foto Galeri
  • Video Galeri