KURTLAR VADİSİ

Kurtlar Vadisi

2002 – 2004 (SHOW TV)

KGT’nin başı olan Aslan, Ali’yi çok küçük yaşta koruması altına alır. Ali’yi yetimler yurdundan kurtararak, ailesine ve kendisine sonuna kadar güvendiği ve saygı duyduğu Ömer Baba’ya evlatlık verir. Aslan Ali’yi, ileride KTG’de kullanmak için yetiştirir. Onun akademik ve asgeri eğitimi önceden planlanmıştır. Ancak bu kez, ailesini sonsuza dek terk etmesini gerektirecek bir durumla karşı karşıyadır. 

Ali, mahalledeki Elif adında bir kıza aşık olur. Aralarında çok özel ve derin bir ilişki şekillenir. Ne zaman ayrı kalsalar, Elif ümitle Ali’nin dönmesini bekler.

Bir gün, Aslan Ali’ye bir zeka operasyonu için sonunda hazır olduğunu söyler. Bu operasyonun belirli gereklilikleri vardır. Herkes, Ali’nin öldüğünü zannetmelidir  ve bu esnada Ali, özel yaratılmış bir kimlik olan Polat’a dönüşmelidir. Bunun için Ali estetik ameliyat olur ve tamamen değişir.

Bir gün, gizli bir operasyon esnasında Polat Çakır isminde güçsüz bir mafia baronunun hayatını kurtarır. Ve o günden sonra Çakır ondan kopamaz. Polat’ı kumarhanesinin ortağı yapar ve ona aileden biriymiş gibi davranır. 

Çakır ile birlikte Polat mafya camiasında olan biten tüm kişisel çatışmalara ve para sürtüşmelerine şahit olur. Tüm bilgileri Aslan’a iletir. Aslan, Çakır’ın ölümcül düşmanını mafyayı ayağa kaldırmak için öldürür. Polat’ın verdiği bilgiler sayesinde mafyanın uyuşturucu ve yasadığı ticaret yollarını ortaya çıkarır. Kaçakçılık mallarını ortaya çıkarmak için operasyonlar düzenler. Bu mafya camiasında karışıklığa ve güvensizliklere sebep olur. Bu karışıklıktan Polat yararlanır ve yeni bir oluşum kurma teklifinde bulunur. Mafya baronları artık Polat’ın elindedir.

  • Foto Galeri
  • Video Galeri