HAYAT BAĞLARI

Hayat Bağları

2000 – 2002 (SHOW TV – ATV)

Üç çocuğu olan evil bir kadının en büyük sorumluluğu çocuklarına göz kulak olmak, evin düzenini korumak ve kocasına sosyal hayatta destek olmaktır. 

Ana karakter Nurhayat, 18 yıllık evlilik hayatı boyunca başarılı bir ev kadını olarak yaşamıştır. Dahası, hamile olduğunu öğrenir öğrenmez üniversiteyi bırakmış ve hayatını çocuklarına adamıştır. Bütün bunların yanı sıra, kocasının hayatına dönem dönem girip çıkan kadınlara da pek aldırış etmemiştir. Ancak artık daha fazla dayanamayacaktır! Hayata kendi başına atılmak ve kendi ayakları üzerinde durmak için yeni bir başlangıç yapar.  Ancak üniversiteyi yarıda bıraktığı için elinde bir mesleği yoktur. Gururu yüzünden kocasından ya da ailesinden para almayı da kabul etmez. Bir çok iş dener ancak en sonunda, ev kadını olmanın getirdiği yeteneklerini kullanmayı tercih eder ve yemek işine girer. 

Kendi ayakları üzerinde durabildiğini kanıtladığı dönemde, tıpkı kendisi gibi iki kızıyla birlikte yeni bir hayata başlamak isteyen Tevfik ile karşılaşır ve birlikte maddi ve manevi sıkıtıları aşmaya çalışırlar. 

Tevfik yerim olarak büyümüş ve öğrenciyken zengin bir kadınla evlenmiştir.  Ancak karısı Tevfik’e, ona sağladığı lüks hayatın faturasını çıkarınca ilişkileri kötüleşmiş ve boşanma ile sonlanmıştır. Ancak Nurhayat ile olan ilişkisini görünve Tevfik’in eski karısı Zerrin kocasını geri kazanmak için elinden geleni ardına koymaz. Parasını ve çocuklarını ona karşı kullanarak gidebildiği kadar ileri gider. 

İlk başta Nurhayat ve üö çocuğu parasal sıkıntılar ve iyi gitmeyen ilişkiler yüzünden incinirler ancak her şey ne kadar kötü giderse gitsin Nurhayat neşesinden ve de yaşama sevincinden hiçbir şey kaybetmez ve hayata daha sıkı sarılır. Kendisi gibi yeni bir hayata atılan adama destek olur ve sahip çıkar. Ve yeniden bir ilişki yaşama gücünü kendisinde hisseder. 

Hikayemiz, iki eski eş ve her biri farklı yaşta beş çocuk ile uğraşma, bu uğraşı esnasında umudu ve gülümsemeyi yitirmeme hikayesidir. “Hatay Bağları” durum ne kadar kötü olursa olsun ayakta kalmayı ve birbirine sarılmayı anlatan sıcacık bir hikaye...